Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Doprava pred ZŠ Komenského je hlavne ráno pre deti nebezpečná!

Miloš MajkoDátum17. 10. 2016 01:28:27TémaBezpečné mesto
200

Sereď  |  Mimoriadne zlú situáciu s dopravou pred ZŠ Komenského v Seredi, na ktorú v redakčnej pošte koncom týždňa upozornila čitateľka  SoL, starostlivo sledujeme už od minulého roku, kedy došlo aj ku takpovediac kozmetickým úpravám vo vodorovnom dopravnom značení. Pribudol priechod pre chodcov. To je žial všetko...

"Chcela by som vedieť , ako bude riešené parkovanie a celkovo doprava v okolí školy. Už teraz je to tam totiž o držku v raňajších hodinách pred začiatkom vyučovania a takisto aj popoludní. Neviem si to totiž vôbec predstaviť."

Od začiatku školského roka viac menej pravidelne pred vchodom do školy v najexponovanejšom čase stojí hliadka  MP. Možno rozblikané auto MP trošku pomôže, no nie je všeliekom. Cesta už od predajne NAREL je úzka a od vchodu do MŠ pre deti v podstate pre deti životu nebezpečná. Väčšina z nich sa vzhľadom na úzky chodník do školy presúva po okraji úzkej cesty.

Rodičia prirodzene svoje deti chcú vysadiť pred hlavnou bránou do areálu školy, čo podľa nového vodorovného značenia ale nie je možné. Zastavenie aj na krátku dobu je možné mimo vchod a už spomenutý priechod pre chodcov. Teda tam, kde na kraji cesty parkujú ďalšie autá.

Bez obáv môžeme dopravnú situáciu pred školou nazvať  alarmujúcou a otázka stojí, ako je možné, že samospráva tak dlhodobo tento bezpečnostne nevyhovujúci stav toleruje.

Nedá my nespýtať sa kompetentných, z akého dôvodu nebola cesta okolo školy, resp. v minulosti troch a dnes dvoch (jednej zlúčenej)  základných škôl riešená najneskôr v čase, kedy bol pred areálom vyhotovovaný nový múrik s oplotením. Vypílením stromov starých asi 50 rokov vznikol dostatočne široký voľný priestor v areáli od budovy školy a jeho zmenšenie o dva či tri metre s následným rozšírením cesty, mohlo situáciu na niekoľko rokov aspoň ako tak vyriešiť. 

Bez väčších problémov, no o to s väčšou obavou  tvrdím, že tento úsek cesty našich detí do školy je "časovanou bombou"  a že nestojí otázka či príde k úrazu, ale kedy a s akými následkami. Budú až takúto situáciu kompetentní považovať za inpulz vykonať pre bezpečnosť našich detí viac?


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign