Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

O čom je reč, keď hovoríme o prioritách?

200

Sereď  |  Priority investovania verejných finančných zdrojov podľa názoru samosprávy, vedenia mesta a občanov. Píšeme o tom pomerne často. Téma vážna a dôležitá. Nejde totiž o nič viac, ako o najúčelnejšie využitie našich spoločných peňazí. Aby slúžili väčšine, nie záujmu zopár jednotlivcov, či úzkej skupine občanov.

Vidí to každý z nás pri každej ceste mimo mesto. Ak nie sú peniaze naraz a uplne na všetko, minimálne frekventované a viditeľné úseky chodníkov v meste zvyknú byť zrekonštruované moderne a tak, aby mestu nerobili hanbu už na prvý pohľad. Tak by to malo byť a zpravidla aj je inde.

V Seredi okolie svetelnej križovatky pri bývalom hoteli Hutník  za významné a frekventované miesto považovať nepochybne treba. Rovnako chodníky ku križovatke  zo všetkých smerov. Zároveň ide o miesto, cez ktoré zpravidla prejde každý návštevník mesta. A neien návštevník, ale aj "nedobrovoľný" tranzitujúci cestujúci autobusom či autom. Hlavne pri pomerne častej obchádzke v prípade uzávery na rýchlostnej ceste  R1 slúžiacej ako obchvat mesta.

V akom stave sa napriek už publikovanej kritike nachádzajú chodníky a všetky frekventované priestory v blízkosti svetelnej križovatky?

- - -

Uprostred popraskaného asfaltu vyrastá miniparčík.

Áno, ešte chvíľu počkajme a iba na skok od hlavnej svetelnej križovatky hneď na niekoľkých miestach vyrastie burinové zátišie - už len osadiť lavičky... 

Pretláčanie kočíkov mamičkami cez popraskané chodníky a niekoľko centimetrové diery  prerastené burinou je skutočne zaujímavým pohľadom rovnako, ako z každého idúceho či na červenú v križovatke stojaceho auta  burina zakorenená v chodnikoch po dlhé roky  (stav máme zadokumentovaný dva roky). Je to vizitka vedenia mesta. Primátora a štatutára zodpovedajúceho za chod MsÚ a výkon správy vecí verejných.

Rovnako je to so stavom  chodníkov na ďalších miestach, kadial denne prejdú stovky obyvatelov.

Kedy sa poslanci MsZ a primátor začnú pýtať občanov, čo považujú za priority oni, čo ich v meste trápi a čo majú za spoločné peniaze záujem zmeniť?


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign