Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Oni to teda dali "na hulváta". Nezákonný stav však legalizovali iba "na oko". Skutok sa totiž stal.

Miloš MajkoDátum27. 04. 2018 13:13:12TémaTak to vidím ja...
200

Sereď | Ešte pred niečo viac ako týždňom, by logicky rozmýšľajúci človek povedal, že bod č. 12 vtedy ešte len pripravovaného rokovania  MsZ v Seredi určite NEvygeneruje kladné rozhodnutie väčšiny poslancov  MsZ. Povedané inak - ťažko niekto veril, že poslanci zdvihnú ruky za legalizáciu dlhodobo NEzákonného stavu v MsBP.

Patril som teda medzi optimistov síce si o niektorých poslancoch mysliac svoje, no ani ja som neveril v to, čo sa následne na rokovaní MsZ o bode č. 12 stalo.

V rozprave o predmetnom bode poslanec MsZ  JUDr. Michal Irsák myslím že dostatočne odborne, no zároveň takpovediac "ľudsky prístupne" aj pre právne neznalých poslucháčov vysvetlil, že navrhovaným spôsobom nie je právne možné napraviť protizákonný stav v mestskej spoločnosti. Znovu povedané inak - stav pri NEexistujúcich zmluvách nie je možné opraviť dohodou o urovnaní. Opravovať je totiž možné len niečo, čo existuje. Neexistujúce musí najskôr vzniknúť. 

Žiaľ, toto nepochopili, pochopiť nechceli, alebo z nejakého dôvodu nemohli viacerí poslanci MsZ a aby sme teda boli konkrétny, z 19 poslancov sa v uvedenej situácii ocitlo 12 poslancov. Teda väčšina poslancov hlasovala za legalizáciu nezákonného stavu v MsBP

Proti legalizácii nezákonného stavu v mestskej spoločnosti predloženým spôsobom hlasovali poslanci MsZ:

Pavol Kurbel, Tomáš Karmažín, Michal Hanus, Dušan Irsák a Michal Irsák.

Za povšimnutie nepochybne stojí účasť poslancov MsZ na rokovaní zastupiteľstva. Poslanci ako  Miroslav Bucha a Marcel Královič zpravidla buď na rokovania MsZ nechodia, chodia neskoro, odchádzajú pred skončením rokovania, no pri prejednávaní niektorých bodov sú prítomní vždy. Čím to je, sa musí volič pýtať ich.

Už v diskusii pod článkom publikovaným ešte pred rokovaním MsZ, diskutujúci napísali aj toto:

obcan | 19-04-2018 10:03:20 |
trestne oznamenia na nich, kazdeho jedneho menovito. Chrapuni jedny.

dotaz | 19-04-2018 16:46:30 |
Ako ich presne nazvať - zločinci, farizeji, zlodeji, pokrytci? Koho sme to vlastne volili? Zrada na vlastnom národe. Ako nazvať tých, ktorí pokyvujú hlavami na znak súhlasu, aby sa okrádal tento ľud. Znesieme ich medzi sebou, budeme ich i naďalej voliť? Neboja sa, že ich niekto päsťou udrie do tváre a opľuje?

názor | 19-04-2018 16:54:06 |
Vlastne z akých peňazí chcú pokytúť pôžičku? Majú na to? Asi z našich, čo máme predražené bývanie. Dobre urobili tí, čo od nich odišli a našli si nového správcu. Lebo toto je nakonečný príbeh, ktorý sa asi tak ľahko neskončí

Obyvatel1 | 23-04-2018 22:55:26 |
Bohuzial posledne rozhodnutie poslancov partajov definitivne odrovnalo akukolvek moznu napravu tejto kulehy ktoru si budu obyvatelia tvrdo platit

- - -

Pre objektívne posúdenie konania 12 poslancov MsZ v Seredi odporúčame prečítať si niekoľko článkov publikovaných v tejto rubrike  http://www.seredonline.sk/kauza-mestsky-bytovy-podnik/, kde je pre bežného občana pomerne náročná problematika dostatočne kvalitne a obšírne popísaná. Odporúčam pozrieť a vypočuť si aj videozáznamy priložené k väčšine týchto článov.

Na  videozázname uverejnenom pod týmto článkom zároveň odporúčam sledovať spôsob vedenia rokovania zastupiteľstva primátorom Tomčányim, vyjadrenie a argumentáciu viceprimátora Veselického a prednostu úradu Tibora Krajčoviča. Práve prednosta Krajčovič podľa viacerých preukázateľných vyhlásení angažoval bývalého konateľa Káčera, ktorý následne podpísal zmluvu na prenájom majetku spoločnosti (mesta), zmluvy o pôžičkách a má byť zodpovedný aj za ich nezverejnenie, čo je v rozpore s platnou legislatívou.

Zároveň uverejňujeme videorozhovor s poslancom MsZ Pavlom Kurbelom, ktorý sa predmetnej problematike vo verejnom záujme podrobne venuje už 5 rokov. Za jeho aktivitu a poukazovanie ako na nevýhodnosť zmluvy pre mesto a jeho občanov, tak aj ostatné nedostatky, si poslanec vyslúžil dlhodobé opovrhovanie, osočovanie, nepochopenie a to  práve aj poslancami, ktorí hlasovali za legalizáciu nezákonného stavu v mestskej spoločnosti. Svoje si za publikovanie pravdy, zásadovosť a ochotu ísť "proti prúdu" aj v časoch, kedy väčšina občanov a žiaľ aj poslancov MsZ netušila  kde je pravda, sme si odniesli aj my  a SOL.

Primátor mesta  Martin Tomčányi  pred tromi rokmi zvolal rokovanie MsZ, účelovo ho manipuloval a následne na poslanca Kurbela dokonca podal žalobu. 

Na základe uznesenia poslancov MsZ, kontrolórka Zuzana Horváthová vykonala niekoľko kontrol a jej zistenia nielenže potvrdili to, čo poslanec Kurbel viac ako štyri roky verejne tvrdí, ale odhalili aj vážne nedostatky, porušovanie zákonov a dokonca neplatné / neexistujúce zmluvy v mestskej spoločnosti, v ktorej funkciu valného zhromaždenia zastáva primátor Tomčányi.

Článok venovaný výsledkom kontrol vykonaných kontrolórkou Horváthovou je publikovaný tuhttp://www.seredonline.sk/clanky/tieto-nedostatky-zistila-pani-kontrolorka-pocas-prvej-kontroly-sumarizuje-citatel-sol/  

V článku máte možnosť vidieť, čo vlastne poslanci svojim hlasovaním "legalizovali".

Samotný občan a obyvateľ mesta si môže utvoriť názor na problematiku, ako aj rozhodnutie väčšiny poslancov na základe publikovaných materiálov sám. V diskusii očakávame vaše názory máte možnosť vyjadriť súhlas, alebo nesúhlas s legalizáciou nezákonného stavu v mestskej spoločnosti poslancami.

- - -

Ďalšie články úzko súvisiace s témou:

Výsledky kontroly hlavnej kontrolórky Zuzany Horváthovej potvrdzujúce nezákonný stav v mestskej spoločnosti:  http://www.seredonline.sk/clanky/oni-to-chcu-dat-povedane-priamo-na-hulvata-poslanci-maju-dodatocne-legalizovat-neexistujuce-zmluvy-za-stovky-tisic-eur-1/

Článok bol uverejnený pred hlasovaním poslancov o legalizácii nezákonného stavu v MsBP.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign