Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

OZ: Budú voľby do Rady školy v Šintave transparentné a demokratické?

Miloš MajkoDátum07. 08. 2018 02:30:34Témaobec Šintava

Pre nadchádzajúce komunálne voľby poslanci OZ schválili počet poslancov a pracovnbý úväzok starostu vo výške  100%.

Dôležitejšou a starostovi Holičkovi už na prvý pohľad nepríjemnou témou boli voľby do rady školy. Tu bolo vidieť, že spoločným návrhom poslancov Matušicu a Šimulčíka upravujúceho spôsob voľby  do rady školy, niekomu urobili takpovediac "škrt cez rozpočet". Podľa správania sa starostu možno tušiť, že  poslancami prijaté uznesenie ako tak garantujúce demokratickú voľbu sa bude snažiť vetovať.

Zo začiatku rokovania bol síce poslanec Matušica neistý (zmenilo / udialo sa niečo od podania návrhu?), no nakoniec sa ceľkom pekne rozbehol a nebolo by spravodlivé prehliadnuť jeho snahu o transparentnosť samosprávy, v ktorej už niekoľko rokov sedí. Možno už len dúfať, že sa nejedná o predvolebnú taktiku.

Návrh Matušicu a Šimulčíka nakoniec síce skončil určitým kompromisom - svoj  návrh premenovali na metodické usmernenie voľby rodičov do Rady školy. Schválili aj druhý dokument ktorý Matušica predložil na OZ v júni, a ten nazvali metodickým usmernením pre voľby pedagogických a nepedagogických zamestnancov do Rady školy.  

Pre menej chápavých zopakujem - poslanci schválili dva dokumenty - jeden pre voľbu rodičov a druhý predagogických a nepedagogických pracovníkov. No aj tento krok je v Šintave takým malým zázrakom. Je možné povedať, že až teraz sa uvidí, nakoľko budú voľby do rady školy transparentné. Za transparentnusť a demokratický priebeh volieb do Rady školy zodpovedá riaditeľ školy M.Bodis a starosta obce M.Holička.

Na záver snáď len poznámka - starosta obce Holička nemal ani šajnu o čom poslanec Matušica hovorí. Že Holička permanetne nechápe poslanca Šimulčíka a snaží sa to prektyť posmeškami, urážaním na verejnosti a ponižovaním, si už prítomní občania zvykli, no že už ani ďalších poslancov?

- - -

Na rokovanie OZ v Šintave som zobral aj svojho priateľa dlhodobo žijúceho a podnikajúceho v zahraničí (najskôr 12 rokov Grécko, teraz už 7 rokov Veľká Británia), ktorý sa po asi piatich minútach k správaniu sa starostu Holičku vyjadril takto:

"Správaním starostu tejto obce som znechutený. Po pár minútach vidieť, že je to vrcholne arogantný človek, jednoduchého myslenia, ktorý si urážaním a ponižovaním iných kompenzuje svoje zlyhávanie a neznalosť prejednávaných vecí. V Británii poznám stovky Slovákov a dnes sa im nečudujem, že nad návratom na Slovensko neuvažujú. Neuvažujem nad ním ani ja. Prečo by som sa mal vrátiť? Aby som sa musel pozerať, ako sa takýto srandovný pánko hrá na malého pána Boha? Slovensko sa nezmenilo a pokým sa nezmenia nároky občanov, zostane v stave, ako keď som ho pred takmer 20 rokmi opúšťal. Slováci môžu závidieť občanom iných krajín. Všade na civilizovanom západe by ľudí ako on hnali z dediny, že by sa čudoval."

To je pohľad človeka, ktorý ho videl a počul po prvý raz. Ako jeho správanie  hodnotíte vy?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign