Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"starostovi obce je vylúčené uložiť trest a to najmä z dôvodu, že ide o voleného predstaviteľa samosprávy" - píše starosta Šintavy Holička, čím sa povyšuje na úroveň Prezidenta SR

Miloš MajkoDátum13. 11. 2016 01:06:36Témaobec Šintava

Šintava |  Starosta obce Šintava  Miroslav Holička je asi nepoučiteľný a napriek verejnému poukazovaniu na ignorovanie zákonov jeho osobou v podstate nereaguje. Platnú legislatívu sa snaží ignorovať systematicky aj teraz a to používajúc stále zaujímavšie výhovorky a odôvodnenia. Akosi zabúda, že je reprezentantom obce, voleným zástupcom a jej štatutárom.

Dnes sa nebudem detailne venovať žiadnemu prípadu, poukážem na absurditu v jeho konaní zatiaľ asi najväčšiu, ktorou je jeho  odpoveď na otázku občana. 

V súlade s platnou legislatívou som osobu povinnú požiadal o zverejnenie konkrétnej skutočnosti, ktorá nemôže byť pred občanmi utajovaná. Osoba povinná žiadosť podanú občanom najskôr vyhlásila, že poruší zákon, následne žiadosť ignorovala  a zákon naozaj porušila a takmer o rok v konaní pred správnym orgánom vo veci prejednávania priestupku sa stretnutiu s občanom žiaľ úspešne vyhla. Na  23 stranové odvolanie  podané občanom voči rozhodnutiu správneho orgánu, starosta obce Šintava  Miroslav Holička  písomne reagoval takto:

 

"Obec Šintava dodržuje zákon č. 211/2000 Z.z. O slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov, ale v prípade pán Miloša Majku sa jedná z jeho strany o šikanózne jednanie a vyhovenie žiadosti nad rámec zákona z dôvodu, že informácie, ktoré žiada sú predmetom neukončeného súdneho sporu.

V § 21, písm. a) ods. 2) zákona o slobodnom prístupe k informáciám je uvedené, že starostovi obce je vylúčené uložiť trest a to najmä z dôvodu, že ide o voleného predstaviteľa samosprávy, ktorý je vymedzený § 13, písm. a) Zákona o obecnom zriadení. Nie je preto možné, aby bol starosta pri prejednávaní priestupku na príslušnom obvodnom úrade obvinený a uznaný zo spáchania priestupku. Je to neprípustné a takéto rozhodnutie by bolo nezákonné."

 

 

Rozmýšľam, či úplne bežnému čitateľovi dochádza, čo starosta obce Šintava  Holička vlastne napísal. Pri čítaní jeho stanoviska som sa pravdupovediac obzrel, či nie som súčasťou nahrávania  skrytej kamery a či niekto nečíha, ako zareagujem.

Z písomného vyjadrenia starostu obce Šintava  Miroslava Holičku vyplýva, že on osobne na hlavičkovom papieri obce s kruhovým razítkom, svojej osobe "pridelil" priestupkovú a trestnoprávnu imunitu, teda  v mene Obce Šintava sa týmto v podstate postavil nad zákon a teda nad ostatných občanov.  Dokonca na základe neexistujúceho paragrafu, Miroslav Holička   samého seba povýšil na úroveň jediného občana krajiny, ktorým je prezident republiky.  Uffff, to je teda naozaj silná káva...

Občania, keby toto oficiálne stanovisko štatutára obce zaslané správnemu orgánu  konajúcemu v mene SR vo svojej podstate nebolo tak neskutočne tragické, bolo by hodné odvysielania v silvestrovskom programe celoštátnej televízie. U ľudí menej tolerantných, by si ale najskôr vyslúžilo ak jedine poklepanie po čele...

Obyvatelia obce Šintava, zverejňujeme dokument, ktorý je určitou reprezentáciou vašej obce. Starosta totiž nevystupuje ako súkromná osoba, ale ako štatutár obce, volený zástupca a jej reprezentant. Znamená to teda, že starosta obce vystupujúc v jej mene a za vaše peniaze koná aj za vás. Ak s takýmto jeho vyhlásením súhlasíte, niet čo dodať - je demokracia. Ak si ale myslíte, že v prípade konania vášho starostu nie je niečo v poriadku - na čo ešte čakáte?

- - -

Poznámka na záver:

Ak takýmto spôsobom Holička naozaj rozmýšľa a koná a ak nebodaj nie je v SR sám, tak je jeho konanie zároveň aj vizitkou  ZOMOSu, ktorý by mal voleným zástupcom poskytnúť aspoň najzákladnejšie ozrejmenie pojmov - práv a povinností. Toto je totiž stav, pre ktorý sa naše deti budú za nás hanbiť...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign