Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Transparentná samospráva - Šintava otvorene, alebo čo v Šintavskom spravodaji nenájdete

Miloš MajkoDátum24. 02. 2017 19:33:36Témaobec Šintava
200

Vážení obyvatelia obce Šintava, občania !

Dnes ste si vo vašich poštových schránkach mohli nájsť historicky prvé číslo tlačenej verzie časopisu Transparentná samospráva,  zameraného na dianie vo Vašej obci v oblasti správy vecí verejných Vašimi  volenými zástupcami. K tomuto vydaniu  Transparentnej samosprávy si dovolím publikovať tento úvod:

     Pre SeredOnLine.sk a mňa osobne sa to začalo niekoľkými sporadicky publikovanými článkami v novinách. Bežné problémy bežných ľudí v úplne bežnej obci. Diskusia pod nimi však predpovedala problém väčší. Preto september 2015 a moja návšteva rokovania obecného zastupiteľstva.

Nie som na rokovaniach nováčikom a zažil som naozaj všeličo. Aj skutočne hlúpych volených zástupcov mysliacich si o sebe, že bez nich by to v obci ani nešlo. Takých, ktorí prvé minúty boli z kamery zaskočení, následne dôrazne protestovali a snažili sa šikanovať nielen občanov, ale aj mňa až nakoniec skončili v ospravedlnení pochopiac, kto má zákonom určené aké práva a povinnosti. V Šintave som zažil kombináciu všetkého doplnenú a ochutenú neskutočnou aroganciou starostu Holičku k občanom, ale hlavne - k zákonu. Starosta mi osobne oznámil, že zákon o Slobodnom prístupe k informáciám úmyselne poruší, lebo mu za to nehrozí žiadna sankcia. Úprimne? Neveril som. Žial pre obyvateľov obce - stalo sa a to nie raz. Starosta sa za niečo viac ako rok predviedol ako človek, ktorý je schopný nielen občanov verejne urážať, ale  ich aj zastrašovať a to dokonca podaním trestného oznámenia za otázky občanov položené vo verejnom záujme. Pochopil som, že v Šintave sa zdržím dlhšie, ako som pôvodne plánoval...

Prakticky denne dostávam otázky, prečo to robím. Prečo verejne upozorňujem na nezákonné konanie volených zástupcov a prečo si poukazovaním na veci ktoré sa ma bezprostredne nedotýkajú robím nepriateľov. Priznám sa, že niekedy odpoveď hľadám ťažko. Nad nespravodlivosťou páchanou mnohými dobre platenými funkcionármi na občanoch nedokážem zatvárať oči. Nie som ochotný akceptovať súčasnú prax,  kedy je  občan starostovi a poslancom dobrý vždy len v momente vhodenia hlasovacieho lístka do urny pri voľbách, aby im svojim hlasom zabezpečil moc a nie malé finančné príjmy. A následne  počas celého volebného obdobia musí občan trpieť ich svoj vôľu a vládnutie bez záujmu o skutočné potreby občanov.  Už len samotné poukazovanie na neprávosti je náročné, no viem jedno - pokial vidím to malé svetielko na konci tunela, neprestanem. Neodradili ma osobné invektívy, útoky, ani na objednávku zatiaľ "nezisteného" objednávateľa podpálené auto mne a mojej rodine.

Po viac ako roku poznania šintavskej samosprávy som sa rozhodol pripraviť tento časopis s prierezom diania v tejto neveľkej obci s poukázaním na to, ako vyzerá "vládnutie" arogantného starostu systematicky ignorujúceho VZN (všeobecné záväzné nariadenia) a ďalšiu platnú legislatívu a pokus niektorých poslancov OZ (obecného zastupiteľstva) do obce prinavrátiť  právo a spravodlivosť.

Časopis je zložený z už publikovaných materiálov v médiu  SeredOnLine.sk, odvoláva sa výlučne na fakty zverejnené na rokovaniach obecných zastupiteľstiev, na videozáznamy z rokovaní a písomnosti získané z úradov a polície. Pravdivosť v časopise publikovaných materiálov si môžete overiť aj interaktívne a to načítaním  QR kódu, ktorým bude čitateľ presmerovaný do média na celý článok, alebo konkrétne video.  

Na 16 stranách nie je možné publikovať všetko dôležité a samozrejme, že tu nie sú ani výsledky mimoriadne dôležitých káuz ako napríklad aj ďalšieho porušovania zákonov starostom Holičkom, ktoré sú stále v riešení. Všetko dôležité dnes a aj v budúcnosti aktuálne nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/obec-sintava/

Vážení obyvatelia obce Šintava, občania, priatelia, nejde nám o útok na kohokoľvek, ale o odhalenie pravdy a poskytnutie dostatku informácií ľuďom, ktorí nemajú tušenia, ako samospráva NEfunguje a čo je potrebné urobiť preto, aby sme sa mohli našim deťom a vnukom bez hanby pozrieť do očí.

"Občania netušia, akú majú moc." Len ju musia využiť. Inak ich "mlčiaca väčšina"  svojou apatiou a nezáujmom o veci verejné úplne rozdrví...

S úctou a obdivom voči ľuďom  vystupujúcim pre spravodlivú a transparentnú samosprávu

Miloš Majko

- - -

Pod týmto článkom sa nachádza môj príhovor,  video zostrih zaujímavých výrokov starostu obce  Miroslava Holičku z jednotlivých obecných zastupiteľstiev a časopis Transparentná samospráva  č. 1 vo formáte  PDF.

Ak ste vo svojej poštovej schránke časopis  Transparentná samospráva nenašli, máte možnosť dostať sa k nemu osobne, alebo na požiadanie e-mailom tu:  seredonline@seredonline.sk


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign