Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vystúpenie poslanca MsZ JUDr. Michala Irsáka k záverom kontroly vykonanej v MsBP v nakladaní s majetkom mesta

200

Sereď    |    Už zhruba štyri roky poslanec MsZ v Seredi Pavol Kurbel upozorňuje na nevýhodnosť zmluvy, ktorou bol prenajatý majetok mestskej spoločnosti súkromnej firme. Upozorňuje zároveň na nezákonné nakladanie s majetkom mesta, protiprávny stav v MsBP a na ďalšie skutočnosti týkajúce sa kauzy tepelného hospodárstva v Seredi.

Už zhruba štyri roky na to isté upozorňuje SOL a umožňuje poslancovi  MsZ publikovať svoje zistenia v médiu. Vyhotovujeme videozáznamy, organizujeme diskusie s ďalšími poslancami a po celú túto dobu sme intenzívne a systematicky ignorovaní vedením mesta a väčšinou poslancov MsZ.

Krátko po začatí tohto volebného obdobia primátor Tomčányi zvolal mestské zastupiteľstvo, na ktorom nielenže manipulatívne použil účelovo zostrihaný videozáznam tretej strany, ale aj verejne klamal, ponižoval nielen poslanca Kurbela, ale aj mňa, vlastníka média  SeredOnLine.sk.  SOL, ako aj OZ  Občan rozhodni po celý čas za svoju otvorenosť trpelo a aj dnes trpí  diskrimináciou.  Napriek uvedenému sme s poslancom Kurbelom pokračovali ďalej v odhalovaní pravdy o  MsBP, prenájme mestského majetku a pozadí s kauzou spojenom, a predkladaním faktov sme dosiahli aj otvorenejší prístup k veci zo strany niektoých poslancov MsZ.

Iba nedávno na základe poverenia poslancami MsZ hlavná kontrolórka  Dr. Horváthová vykonala kontrolu v MsBP, v ktorej konštatovala nezákonný stav v tejto mestskej eseročke.  Správa hlavnej kontrolórky bola poslancami MsZ prerokovaná na mimoplánovom zasadnutí MsZ, na ktorom so svojim príhovorom verejne vystúpil aj rešpektovaný poslanec  MsZ   JUDr.  Michal Irsák.

Vystúpenie poslanca  MsZ  JUDr. Michala Irsáka prinášame v plnom znení zo záznamu. Ide o prelomové vystúpenie poslanca a ako Dr. Irsák uviedol, niečo obdobné nezažil za viac ako 20 rokov svojho pôsobenia v MsZ.

V závere svojho vystúpenia Dr. Irsák naozaj trefne a bez okolkov zhodnotil správanie sa vedenia mesta na čele s primátorom Ing. Martinom Tomčányim.

Poslanci MsZ schválili vykonanie ďalšej  kontroly  kontrolórkou Dr. Horváthovou, ako aj požiadavku v organizácii vykonať kontrolu Najvyšším kontrolným úradom SR.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign